Cartea de specialitate – în anul Centenarului

Un secol de învățământ economic sătmărean
Azi, s-a derulat proiectul educațional ,,Cartea de specialitate- în anul Centenarului”, eveniment din cadrul manifestărilor dedicate Centenarului Colegiului Economic “Gheorghe Dragoș”.
S-au prezentat materiale privind apariția și evoluția scrisului, a cărții, a cărții de specialitate, respectiv contribuția profesorului Gheorghe Dragoș la dezvoltarea învățământului sătmărean.
Mulțumim partenerilor din acest acest proiect: Corpul Experților Contabili și a Contabililor Autorizați din România (CEECAR), Universitatea de Vest ,,Vasile Goldiș” din Arad, filiala Satu Mare, Direcția Generală Regională a Finanțelor Publice Cluj Napoca, Administrația Județeană a Finanțelor Publice Satu Mare, Liceul Tehnologic ,,Ioniță I. Andron” Negrești Oaș, Liceul Tehnologic ,,Iuliu Maniu” Carei, Liceul Tehnologic ,,George Barițiu” Livada.
Felicitari elevilor și profesorilor coordonatori!
       
Previous FE „Vin La Tine” SRL va participa la etapa națională.

Copyright © 2021. Toate drepturile rezervate.

Creat de ottoweb