Concursul de poezie „Cuvintele vindecă”

Pentru a marca Ziua Internațională a Nonviolenței în Școală (30 ianuarie) și Ziua Internațională a Siguranței pe Internet (9 februarie), editura britanică Twinkl invită școlile din România să participe la Concursul de poezieCuvintele vindecă”, pentru a celebra nonviolențarespectul reciproc, prietenia și fraternitatea. Prin urmare, vă sfătuiesc profitați de momentele de maximă inspirație și creativitate și așterneți gândurile pe tema dată, sub forma unor poezii.
Fiecare poezie trebuie fie originală și respecte temele concursului (nonviolență, prietenie, fraternitate, respect reciproc). După selecția realizată la nivelul școlii, cele mai reușite creații vor fi trimise spre editura educațională Twinkl

Poeziile trimise vor fi colectate și publicate de editurași platforma educațională internațională Twinkl, într-o carte digitală (sau broșură).  
În plus, atât elevii, cât și unitățile școlare, vor primi certificate oficiale de participare.

Pentru informații suplimentare, accesați linkul atașat

SPOR și INSPIRAȚIE!

https://www.twinkl.ro/blog/concursul-de-poezie-cuvintele-vindeca

Previous Campania „Armonie în școli, siguranță în viață”

Copyright © 2021. Toate drepturile rezervate.

Creat de ottoweb