ECOMAT – CONCURS REGIONAL DE MATEMATICĂ APLICATĂ ÎN ECONOMIE

✨Intr-un cadru festiv a avut loc azi, deschiderea concursului regional ”ECOMAT”, concurs care se desfășoară în perioada 12-14 aprilie, colegiul nostru fiind gazda elevilor pasionați de matematică de la licee cu profil ”Servicii” din: Cluj-Napoca, Bistrița, Beiuș, Oradea, Baia Mare, Târgu Mureș, Carei, Satu Mare.

✅PREȘEDINTELE DE ONOARE al concursului este dl prof. univ.dr. DOREL DUCA de la Facultatea de Matematică și Informatică, din cadrul Universității “Babeș Bolyai” Cluj-Napoca.
✅La eveniment au participat invitați precum: conf. Univ.dr EUGENIA DUCA – Universitatea Tehnica Cluj-Napoca, ANIȘOARA BOITOR, inspector școlar general- ISJ Satu Mare, lector univ. dr. VASILE CARDOȘ – Universitatea “Babeș-Bolyai”, Cluj-Napoca, CRISTIAN POP, inspector școlar pentru matematică – ISJ Cluj-Napoca, MANUELA POPESCU – inspector școlar pentru matematică – ISJ Satu Mare, prof. dr. OVIDIU TIBERIU POP, NICOLETA FOLDEȘ, inspector școlar pentru activități extrașcolare- ISJ Satu Mare, RITA LAURA SABOU – inspector școlar pentru informatică – ISJ Satu Mare, prof.dr. PETRU BRAICA – Colegiul Național ”Mihai Eminescu”, Satu Mare, prof. HOREA JURJE – Colegiul Național ”Mihai Eminescu”, Satu Mare, directori și cadre didactice de la alte licee.

✨Succes tuturor elevilor participanți!

  

Previous Olimpiade și concursuri școlare 2024

Copyright © 2021. Toate drepturile rezervate.

Creat de ottoweb